Genel

Evde Hissettirecek Ofisler

evde hissettirecek ofisler

Evde Hissettirecek Ofisler

Son aylarda en çok etkisi görülen değişikliklerden biri uzaktan çalışma olmuştur.
Bu nedenle, özel ve çalışma alanları arasındaki çizginin bulanıklaşmaya başladığı bir zamanda, ofisler giderek sosyal etkileşimleri, kişisel refahı ve çalışan motivasyonunu teşvik eden bir yer haline gelecektir.

Bunun için sıcak ve rahat çalışma alanları yaratmak esastır; dinlenme alanları, toplantı odaları, yaratıcılık alanları ve çalışanların kendilerini “evde” hissedebilecekleri özel alanların bulunduğu.

Kendi kimliği olan ofisler

Uzaktan çalışmanın yükselişi, işlerimizde her zamankinden daha az zaman harcamamız anlamına geliyor. Böylece ofisler, tanıdık bir kişiliği yansıtan ve çalışanların özdeşleşebileceği kendi kimliklerini geliştirmeye çalışırlar.

Ayrıca, çalışanların birbirlerini görebilecekleri ve aralarında ekran olmadan sosyalleşebilecekleri bir buluşma yeri haline gelmeli.

Bu nedenle tipik kişisel olmayan ofis tarzı, çok daha duygusal bir dekorasyona doğru evriliyor. Işık, renkler ve dokular sayesinde, çalışanlar arasındaki ilişkileri geliştirmek için tasarlanmış yeni, daha benzersiz ve tanınabilir ortamlar yaratılmalıdır.

Rahat ve sakin alanlar

Yeni ofislerin amaçlarından biri, çalışanlarının duygusal esenliğine özen göstermektir. Bunun için çalışanların kendilerini rahat ve motive hissedebilecekleri alanlar oluşturulmalıdır.

Aynı şekilde dinlenebileceğiniz ve “dış gürültüden” kendinizi soyutlayabileceğiniz köşelere sahip olmak da çalışanların duygusal dengesi için çok önemlidir.

Bu nedenle ofisler giderek nötr tonlarda ve hafif, lineer ahşaplarla dekore edilmiş mekanlara sahip oluyor. Pilleri şarj etmek ve motivasyonu korumak için gerekli olan huzur ve sakinlik hissini oluşturmaya en iyi yardımcı olan bu malzemelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir