Genel

Salon Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

salon-duvar-kagidi-nasil-olmali

Salon duvar kağıdı nasıl olmalı?

Günümüzde daha çok duvarlarda boya kullanılmaktadır olsa da aslında çok güzel bir alternatifiniz olduğunu unutmamakta fayda var. Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmeye başlanan duvar kağıtları salon dekorasyonu için güzel bir seçenek haline gelmiş durumda. Peki salon duvar kağıdı seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekmektedir?

Nerelerde Duvar Kağıdı Kullanılmalı: Salon duvar kağıdı nasıl olmalı sorusuna cevap ararken duvar kağıdını nerelerde kullanacağınıza iyi karar vermeniz gerekmektedir. Daha doğrusu salonun tamamı duvar kağıdı olmak durumunda değil. Belli yerleri boya, belli yerleri de duvar kağıdı yaparak dekorasyona zenginlik katmak mümkün. Bu nokta göz önünde olan duvarlara duvar kağıdı uygulamak mantıklı olacaktır. Örneğin televizyonun arkasındaki duvar ön plandadır ve görsel olarak zenginlik katabilmek adına bu duvarı duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

Kaliteli Malzeme: Duvar kağıtları boyalar gibi değildir. Peki salon duvar kağıdı nasıl olmalı? Herşeyden önce nitelikli bir malzeme tercih etmekte yarar var. Aksi halde duvarı kapladıktan kısa bir zaman sonra tekrar işlem gerektirecek tercihler hem can sıkar hem de cebe zarar verir. Bilindik markalara yönelmekte fayda var diye düşünüyoruz. Bununla birlikte salon duvarı duvar kağıdı yapmaya uygun olmak mecburiyetinde. Eğer çok pürüzlü bir duvara sahipseniz duvar kağıdı bir müddet sonra yapışkanlarından sökülmeye başlar.

Desen Seçimi: Salon duvar kağıdı seçimi konusunun en önemli maddelerinden birine geldik. Biraz önce de belirttiğimiz gibi duvar kağıtları görsel zenginlik katmak amacı ile kullanılacaksa desen seçimine çok dikkat etmek gerekmektedir. Fazla abartıya kaçmamak burada bulunan püf noktalardan birisi. Sade ancak bir o kadar da şık desenlere yönelmenizi öneri ediyor ve salonda bulunan genel dekorasyon yapısına da sadık kalmanızı tavsiye ediyoruz.

Kolay Temizlenebilme: Duvar kağıtlarının en önemli olan özelliği kolay şekilde temizleyebiliyor olmanızdır. Yani olması gerekli olan budur. O % de lekelendiğinde kolayca temizleyebileceğiniz leke tutmayan malzemelerde üretilen duvar kağıtları ev temizliği yaparken işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir